O projektu
Více o Židenicích

O projektu

 

V rámci developerského projektu výstavby „Bydlení Táborská - byty & workout & zahrada“ je pro Vás připravena výstavba 11 nových bytových jednotek situovaných v bytovém domě na okraji centra města Brna, ulici Táborská.

Developerem, investorem a stavitelem je renomovaná stavební společnost ŽITNÝ. Prodej projektu zajišťuje výhradně společnost REAL GROUP SDK s.r.o. (www.sdk-reality.cz), se kterou společnost ŽITNÝ spolupracuje na developerských projektech již od roku 2004.

Cílem developerského projektu „Bydlení Táborská - byty & workout & zahrada“ je vytvořit účelný a příjemný životní prostor v blízkosti centra města Brna. Všechny byty budou mít k dispozici společnou prostornou zahradu, kde bude vybudována odpočinková zóna s krajinnou zelení, workout hřištěm a společným místem na grilování. Některé z bytů budou mít navíc vlastní zahrádky, balkony a terasy orientované do klidného vnitrobloku s velkou zahradou. Jeden z bytů má vlastní zimní zahradu.

Bytový dům je tvořen dvěma křídly. Uličním křídlem, které má 4. nadzemní podlaží, podkroví a jedno podzemní podlaží a dvorním křídlem se 2. nadzemními podlažími a jedním podzemním podlažím.

Konstrukční a materiálové řešení domu odpovídá dnešním požadavkům na výstavbu. Bytový dům je navržen jako zděná stavba s monolitickými stropy. Třída energetické náročnosti B, nízkoenergetická budova.

Zvolené standardy byly pečlivě vybrány architektem projektu a jsou prověřeny majiteli domů a bytů z našich předchozích, již dokončených developerských projektů.

Více o Židenicích

Území městské části Brno-Židenice, které má městský charakter, srpkovitě ohraničuje sousední městskou část Brno-Vinohrady, jejíž odsud dobře viditelná zástavba se vypíná nad Židenicemi na protáhlé vyvýšenině nad Židenickým kopcem. Západní polovina městské části zhruba ohraničená trasou tzv. Velkého městského okruhu tvoří téměř úplná rovina. Východně od ulice Bělohorská se začíná zvedat Bílá Hora, severně od ní nedaleko budovy místní polikliniky se zase tyčí výše zmíněný Židenický kopec. Na severozápadním svahu Židenického kopce při hranici s městskou částí Brno-Vinohrady se rozkládá i zdejší lesopark Akátky, který je jedním ze dvou lesoparků na území městské části Brno-Židenice. Druhý lesopark, rozkládající se nad Juliánovem na Bílé hoře, nabízí u památníku vyhlídku na Brno.

Oba lesoparky využívají zdejší občané k procházkám. Na území městské části se nacházejí i dvě sídliště: severněji položené sídliště v okolí Staré Osady, a rozsáhlejší Juliánov, ležící na jihovýchodě městské části. Na samém jihu městské části se jižně od původního Juliánova v těsné blízkosti tramvajové trati linky číslo 8 rozkládá areál zdejšího židovského hřbitova.
 

Za 10 min. v centru

Autem, tramvají nebo autobusem. Díky dobrému umístění a skvělé dostupnosti veřejné dopravy je cesta z Táborské ulice do centra Brna otázkou několika minut.

 
  • Centrum Brna

    10 minut
  • Nádraží Brno-Židenice

    5 minut
  • Poliklinika Viniční

    1 minutu

Občanská vybavenost

Židenice disponují skvělou občanskou vybaveností. Tři základní, čtyři mateřské a jedna střední škola. Na drobnější nákupy můžete vyrazit pěšky do nedalekého Tesca nebo Brněnky. Za pár minut jste v centru. Samozřejmostí jsou restaurace, kavárny a obchodů, pošta, nebo lékárna.

Sportovní vyžití

Pokud patříte mezi aktivní sportovce a vlastní workoutové hřiště na zahradě je pro vás málo, jistě oceníte nedaleké fitness centrum Afit nebo posilovnu Miš Maš. Cyklisté to mají 2 km od hlavní cyklostezky a běžci 4 km do lesa.

Vyhlídka a přírodní památka Bílá hora

Pokud se rádi procházíte nebo venčíte svého čtyřnohého miláčka je Bílá hora ideálním místem pro vás. Přírodní památka s výhledem na Brno se nachází 10 min chůze z Táborské ulice.